Druhy interiérových dveří

posted in: Nezařazené | 0

Pravé nebo levé, s otevíráním směrem dovnitř nebo venku, na stěnu nebo podél stěny – interiérové dveře je možné otevírat na mnoha způsobů. Všechno záleží na tom, zda je uživatel pravák nebo levák, je-li místnost velká nebo malá, kde je postaven nábytek, apod. Pro malé místnosti se doporučuje posuvné dveře s tím, že modele skryté ve zdi musejí být vzaty v úvahu už ve fázi navrhování.


Nástěnný systém je už však…

dveře interiérové

Foto: montazdveri.cz

Nástěnný systém je už však možné namontovat později.
Důležitou výhodou posuvných dveřních systémů je úspora místa. Tyto interiérové dveře nevyžadují příslušný poloměr, jak je tomu u křídlových dveří. Podmínkou pro montáž posuvných dveří je pouze ponechání volného prostoru na stěně, podél které se budou dveře posouvat. Střední cestou jsou lomené dveře, u kterých je jedno křídlo zlomeno uprostřed, anebo méně populární – skládací dveře( skládající se z několika úzkých panelů, propojených elastickým materiálem ).

Nicméně, pořád nejvíc populární jsou křídlové…

Nicméně, pořád nejvíc populární jsou křídlové dveře. Dveře jednokřídlové mohou mít šířku 60, 70, 80, 90, 100, 110 centimetrů. Dvoukřídlové dveře standardně mají šířku 120, 140 nebo 160 cm. Můžete si vybírat mezi plnými dveřmi nebo dveřmi s prosklením, dřevěnými dveřmi nebo vyrobenými z MDF/HDF, a podobně.

dveře interiérové

Foto: www.nabytek-liberec.cz

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.