Zámky u bezpečnostních dveří

posted in: Nezařazené | 0

Externí bezpečnostní dveře jsou obvyklé vybavené dvěma druhy zámků. Centrální zámek zabezpečuje před otevřením v několika místech. Otačením klíče upevňujeme dveře ve třech směrech – nahoru, dolu a do strany. Nejbezpečnější jsou vícebodové zámky, které mají až do dvanáctí šroubů na obvodu křídla, kde káždý šroub má nosnost do dvanácti tun.


Důležitý je druh válce v zámku,…

Důležitý je druh válce v zámku, ty nejlepší mají i přes 4 miliardy kombinací.
Dodatečný zámek obvyklé vypada jako typická západka. Tento zámek je využíván nejčástěji, kdy jsme doma. Montujete ho nejčástěji uvnítř konstrukce nebo na křídle dveří. Nejmodernější zámky spojují to všechno s elektronikou – speciální mikročip v klíči může v případě nouze aktivovat dodatečnou mechanickou blokádu anebo emitovat zvukový alarm. Dodatečná zabezpečení před vloupáním jsou šrouby proti vyražení dveří.

bezpečnostní dveře

Foto: www.eddy.cz

Po uzavření dveří se zasunou do…

bezpečnostní dveře

Foto: www.casopisstavebnictvi.cz

Po uzavření dveří se zasunou do speciálních otvorů v rámu, což nedovolí vyrazit dveře ani vyjmout jejich křídlo z pant. Bezpečnostní dveře se zvýšenou odolnostní třídou by měly mít minimálně tři panty. Je třeba také přípomenout, že dveře by se měly otevírat směrem dovnítř, protože v takovém případě panty se nachází uvnitř domu, což zabraňuje manipulaci s nimi.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.