Zárubně – jaké si vybrat?

posted in: Nezařazené | 0

Správně vybrána zárubeň se musí esteticky ladit s dveřmi a zodpovídat technickým podmínkám interiéru. Zárubeň je dodatečné vybavení dveří, proto je prodávána samostatně. Je nutné si ji přikoupit, co si dovoluje vybrat model, který nám bude nejlépe vyhovovat, a to funkčně a esteticky.
Výrobci dveří nabízí mnoho možností.


Doplňovací lišty mohou mít různé tvary, mohou…

Doplňovací lišty mohou mít různé tvary, mohou být spojené v různých úhlech, a široký výběr přírodních dýh si dovoluje vybrat odstín, který se bude perfektně hodit ke barvě dveří. Zárubně se rozděluje do dvou druhů. Nejjednodušší model zárubně je nazýván pevným rámem. Taková konstrukce je nejvhodnější pro zdi s typickou tloušťkou, to znamená šest až deset centimetrů. Mohlo by se zdát, že instalace tradiční, nekomplikované zárubně by neměla způsobit problémy.

zárubně

Foto: sepos.intweb.cz

zárubně

Foto: www.montkov.cz

Avšak přesné sladění všech komponentů není…

Avšak přesné sladění všech komponentů není snadný úkol, proto i přes atraktivní cenu, zákazníci jsou stále více ochotní se rozhodnout pro jiná řešení. Nastavitelné zárubně jsou dobré řešení v případě, že máme doma zdi nestandardních rozměrů. Konstrukce nastavitelné zárubni umožňuje zástavbu stěn různé tloušťky. Jediným omezením tohoto řešení je minimální tloušťka stěny, která by neměla být menší než 75 milimetrů.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.